Hava Durumu

TFF Amatör Maçlar Takvimi

OYNANMA KARARI ALINDI

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2020 13:19
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2020 13:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sporankara.org
TFF Amatör Maçlar Takvimi

AMATÖR FUTBOL LİGLERİNİN DURUMU BELLİ OLDUBÜYÜKLER KATEGORİSİNDE SÜPER AMATÖR, 1.AMATÖR ve 2. AMATÖR LİGLERİOLAN İLLER(32 İL)(Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne,Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya,Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Şanlıurfa, Zonguldak, Yalova, Düzce)Büyükler kategorisinde Süper Amatör,1.Amatör ve 2. Amatör Ligleri olan illerden;Adana, Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri,Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Tekirdağ, Şanlıurfa, Zonguldak, Yalova ve Düzce illerinin1.Amatör ligleri tamamlanmış,2.Amatör ligleri devam etmektedir.

Ankara, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kırklareli, Konya, Muğla,Sakarya ve Samsun illerinin ise 1.Amatör ligleri ve 2.Amatör ligleri devam etmektedir. 1.Amatörligleri tamamlanan illerin liglerden yükselme ve düşmeleri aynen uygulanacaktır.1.Amatör ligleridevam eden illerimizde ve 2.Amatör ligleri devam eden 32 ilimizde liglerin geri kalanmüsabakaları kesinlikle oynanmayacaktır. Ligler tek devreli oynanıyor ve tamamlanmadıysa veyaçift devreli oynanıyor ve ligin henüz 1.devresi tamamlanmadıysa bu ligler oynanmamış kabuledilecek ve bir üst lige yükselme veya bir alt kümeye düşme olmayacaktır. Müsabakaları çiftdevreli lig usulüne göre oynatan illerde ise 1.devre tamamlandı ise lig olduğu gibi tescil edilecekve lig sıralamasına göre bir üst lige yükselme kararı Futbol İl Tertip Komitesi tarafındanverilecektir.

1. ve 2. amatör liglerde play-off müsabakaları oynatılan illerde play-off lar oynatılmayacak, bir üstlige yükselen ve bir alt lige düşen takımlar hakkında kararı Futbol İl Tertip Komiteleri verecektir.Tertip Komitesi kararları TFF Amatör İşler Müdürlüğü’nün onayından sonra kesinleşecektir.32 ilimizin Süper Amatör liglerinden sadece Şanlıurfa ili Süper Amatör ligini bitirmiş olup diğerillerimizde Süper Amatör ligler devam etmektedir.Liglerin bitmesine bir haftası kalan illerimiz olduğu gibi 4-5 haftası kalan illerimizde vardır. 31ilimizdeki Süper Amatör ligler TFF’ce onaylanan statülerine uygun olarak tamamlanacaktır.BAL Statüsü gereği bu illerden 2020-2021 BAL Sezonuna direkt veya Baraj Müsabakası oynayarakkontenjanları dahilinde bir veya birden fazla takım çıkacaktır.Büyükler kategorisinde ilin en üst yerel liginin tamamlanabilmesi için oynatılacak müsabakalar biraksilik veya yeni bir tarih belirlenmesi olmadığı takdirde Bölgesel Amatör Lig'in başlama tarihiolan 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacak ve BAL müsabaka programının biteceği tarihe uygunbir planlama ile tamamlanacaktır. BAL ve yerel lig takımları arasında oynanması gereken BALBaraj Müsabakaları BAL grup müsabakalarının tamamlandığı haftadan sonraki 7 gün içindeoynatılacaktır.

Futbol İl Temsilcilikleri, ASKF Başkanlarımızın bilgisi ve katılımı ile Kulüplerle bir toplantı yaparak,kulüplere müsabaka programı ve pandemi şartlarında Türkiye Futbol Federasyonu SağlıkKurulunun önerileri doğrultusunda yapılması ve uygulanması gereken kurallar konusunda bilgiverilecektir. ASKF Başkanlarımız ve Futbol İl Temsilcilerimiz bu süreçte Valilik, BelediyeBaşkanlıkları, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Pandemi Kurulu, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü vetaban birlikleriyle iş birliği yapacaklardır.

BÜYÜKLER KATEGORİSİNDE 1.AMATÖR ve 2. AMATÖR LİGLERİ OLAN İLLER (21 İL)(Adıyaman, Bilecik, Burdur, Çorum, Elazığ, Isparta, Kastamonu, Malatya, Kahramanmaraş,Nevşehir, Mardin, Ordu, Rize, Sivas, Trabzon, Uşak, Van, Yozgat, Kırıkkale, Batman, Osmaniye)Büyükler kategorisinde 1.Amatör ve 2. Amatör Ligleri olan illerden;Bilecik, Nevşehir Ordu, Sivas, Van ve Kırıkkale illerinde 2. Amatör Ligler henüz başlamamış olupbu süreçten sonra statüleri onaylanmış olsa dahi oynatılmayacaktır.

1. Amatör ve 2.Amatör ligleri olan 21 ilimizden Elazığ ve Kahramanmaraş illerimizin BAL’da ikişerkontenjanları bulunmaktadır. Bu illerimizin birer takımları 2019 – 2020 sezonunda BAL’dan ihraçedilmiş olduklarından dolayı statü gereği 1.Amatör lig birincileri BAL Baraj Müsabakasıoynamadan direkt BAL’a yükseleceklerdir. 2. Amatör ligleri başlayan illerin müsabakalarınınsonuçlanmasına 1-2 hafta kalanlar olduğu gibi liglerin tamamlanmasına 11-12 hafta kalanlardavardır. Bu durumda olan 15 ilimizde liglerin tamamlanmasına 1 hafta da kalsa, 12 hafta da kalsa2. Amatör liglerin geri kalan müsabakaları kesinlikle oynatılmayacaktır.

Devam eden ligler tek devreli oynanıyor ve tamamlanmadıysa veya çift devreli oynanıyor ve liginhenüz 1. devresi tamamlanmadıysa bu ligler oynanmamış kabul edilecek ve bir üst kümeyeyükselme uygulaması yapılmayacaktır. Müsabakaları çift devreli lig usulüne göre oynatan illerdeise 1. Devre tamamlanmadıysa lig olduğu gibi tescil edilecek ve lig sıralamasına göre bir üst ligeyükselme kararı Futbol İl Tertip Komiteleri tarafından verilecektir. Play-off müsabakaları oynananillerde de play-off’ lar oynatılmayacak ve bir üst lige yükselen takımlar hakkında kararı futbol İlTertip Komiteleri verecektir. Tertip Komitesi kararları TFF Amatör İşler Müdürlüğü’nün onayındansonra kesinleşecektir.

1.Amatör liglerin tamamlanmasına 1-2 haftası kalan iller olduğu gibi 5-6 haftası kalan illerdevardır. Bu illerimizde müsabakalar oynatılarak 1.Amatör ligleri tamamlanacak ve BAL BarajMüsabakası oynanacak takım veya takımlar belirlenecektir.Büyükler kategorisinde ilin en üst yerel liginin tamamlanabilmesi için oynatılacak müsabakalar biraksilik veya yeni bir tarih belirlenmesi olmadığı takdirde Bölgesel Amatör Lig'in başlama tarihiolan 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacak ve BAL müsabaka programının biteceği tarihe uygunbir planlama ile tamamlanacaktır. BAL ve yerel lig takımları arasında oynanması gereken BALBaraj Müsabakaları BAL grup müsabakalarının tamamlandığı haftadan sonraki 7 gün içindeoynatılacaktır.

Futbol İl Temsilcilikleri, ASKF Başbakanlarımızın bilgisi ve katılımı ile Kulüplerle bir toplantıyaparak, kulüplere müsabaka programı ve pandemi şartlarında Türkiye Futbol FederasyonuSağlık Kurulunun önerileri doğrultusunda yapılması ve uygulanması gereken kurallar konusundabilgi verilecektir. ASKF Başkanlarımız ve Futbol İl Temsilcilerimiz bu süreçte Valilik, BelediyeBaşkanlıkları, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Pandemi Kurulu, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü vetaban birlikleriyle iş birliği yapacaklardır.

BÜYÜKLER KATEGORİSİNDE SADECE BİR AMATÖR LİGİ OLAN İLLER (28 İL)

(Ağrı, Amasya, Artvin, Bingöl, Bitlis, Bolu, Çankırı, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari,Kars,Kırşehir, Muş, Niğde, Siirt, Sinop, Tokat, Tunceli, Aksaray, Bayburt, Karaman, Şırnak,Bartın, Ardahan, Iğdır, Karabük, Kilis)Büyükler kategorisinde sadece bir amatör ligi olan illerden;Niğde ilinin 2019-2020 sezonunda BAL’da temsilcisi olmadığı için bu ilin yerel lig birincisi 2020-2021 sezonunda BAL’da baraj maçı oynamadan direkt temsil edilecektir.Artvin, Çankırı, Kırşehir ve Tokat illerinde yerel lig sonuçlanmış olup bu illerin lig birincileri, builleri 2019-2020 sezonunda BAL’da temsil eden takımların 3. Lig’e çıkmaları veya küme düşecekolmaları halinde, 2020-2021 sezonunda Baraj Müsabakası oynamadan BAL’da temsiledeceklerdir. Aksi halde bu takımlar BAL takımı ile Baraj Müsabakası oynayacaklardır.Ligler tamamlandıktan sonra, ligi birinci bitiren takım statüye uygun olarak direkt BAL’açıkabileceği gibi BAL Baraj Müsabakası da oynayabilir.

Sadece bir amatör ligi olan 28 ilden yukarıda belirtilen 5 ilin dışında kalan 23 ilin yerel ligleridevam etmektedir. Bu illerin yerel liglerinin bitmesine 1 hafta kalan iller olduğu gibi 2 ve dahafazla haftası kalan illerde vardır. Bu illerimizde müsabakalar oynatılarak ligler tamamlanacaktır.Büyükler kategorisinde ilin en üst yerel liginin tamamlanabilmesi için oynatılacak müsabakalar biraksilik veya yeni bir tarih belirlenmesi olmadığı takdirde Bölgesel Amatör Lig'in başlama tarihiolan 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacak ve BAL müsabaka programının biteceği tarihe uygunbir planlama ile tamamlanacaktır. BAL ve yerel lig takımları arasında oynanması gereken BALBaraj Müsabakaları BAL grup müsabakalarının tamamlandığı haftadan sonraki 7 gün içindeoynatılacaktır.

Futbol İl Temsilcilikleri, ASKF Başbakanlarımızın bilgisi ve katılımı ile Kulüplerle bir toplantıyaparak, kulüplere müsabaka programı ve pandemi şartlarında Türkiye Futbol FederasyonuSağlık Kurulunun önerileri doğrultusunda yapılması ve uygulanması gereken kurallar konusundabilgi verilecektir. ASKF Başkanlarımız ve Futbol İl Temsilcilerimiz bu süreçte Valilik, BelediyeBaşkanlıkları, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Pandemi Kurulu, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü vetaban birlikleriyle iş birliği yapacaklardır. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.