Hava Durumu

Kandazoğlu '' Ortak Noktamız Spor ''

YILIN SPOR ADAMI KANDAZOĞLU

Haber Giriş Tarihi: 05.01.2017 13:12
Haber Güncellenme Tarihi: 05.01.2017 13:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sporankara.org
Kandazoğlu '' Ortak Noktamız Spor ''

KANDAZOĞLU'NDAN MESAJ VAR

IRKLARIMIZ, ideolojilerimiz, yaşam tarzlarımız ne kadar farklı da olsa bizi bir araya getiren, aynı ortak noktada buluşturan bir gerçek var; o da spor. Ne kadar farklı da olsak, hepimiz Taha Akgül güreşte, Abdullah ÖZTÜRK paralimpik masa tenisinde, Nazmiye Muratlı paralimpik halterde olimpiyat şampiyonu olduklarında hepimiz ayağa kalkıyoruz, hep birlikte gözyaşı döküyoruz. İşte bizi millet yapan, birbirimize bağlayan en büyük olgulardan bir tanesi spor olduğu gerçeğini net olarak anlama fırsatı da buluyoruz. Günden güne birbirimizden uzaklaştığımız, ortak nokta bulmakta zorlandığımız 21’inci yüzyılda sevinçlerimizin, üzüntülerimizin, heyecanımızın çoğunlukla bir olduğu tek konu spor dersek yanlış bir ifade kullanmış olmayız sanıyorum.

2017 yılı ile birlikte ülkemizde bazı durumların değişmesini arzu ediyorum. Öncelikle “eleştiri” kelimesinin kökenini, hangi anlamı ifade ettiğini, hangi düzeyde kullanılacağını toplumumuza iyi anlatmak gerekiyor. Bu noktada elimizde sihirli değnek olmadığı için, zamanla yeni bir anlayışın yerleşeceğine dair içimde derin bir umut besliyorum.

Olumsuz eleştiriler kadar, olumlu bir eleştirinin de var olabileceği, yıkıcı olmak yerine yapıcı olmanın tercih edileceği bir sistemin ülkemizin her yanına, özellikle de spor alanına zuhur etmesi en büyük temennimdir. Yukarıda da ifade ettiğim gibi, bizi bir arada tutan bu kutsal değere bazen öylesine acımasızca ve art niyetli bir yaklaşım gösteriyoruz ki, hiç farkında olmadan kendi yaptıklarımızı, sporumuzu yer ile yeksan ediyoruz. Lütfen bu konuda Türkiye adına her birimiz profesyonel bir yaklaşım gösterip, doğru yollarla eleştiri yapmayı öğrenelim.

Hangi işle uğraşıyorsunuz uğraşın içinizde “amatör heyecanı” dediğimiz duyguyu taşımıyorsanız o iş, o meşgale sizin için zamanla bir azap haline dönüşecektir. Günümüzde kamuoyunun gözünün önünde başarıya ulaşmış olan birçok kişi, bulundukları konuma bu amatör heyecan ile gelmişlerdir.

Yani zevk alarak, karşılık beklemeden…. İşte sürekli olarak gözardı ettiğimiz bu heyecanı, bu duyguyu eşimize, dostumuza, çevremize yaşam stilimizle birlikte çok iyi anlatmalıyız.

Stadyumların dolacağı, terörün son bulacağı, tüm insanlığın huzurlu ve mutlu bir ortamda yaşayacağı, uluslararası seviyede madalyalar kazanacağımız, sporda küfür ve şiddetin yok olacağı, Türk sporunun marka değerinin yükseleceği, tüm eğitim camiasının spor ile aynı doğrultuda buluşacağı, profesyonel yöneticilerin, antrenörlerin yetişeceği, yeni yıldızların kazanılacağı, spor sektörümüzün amatör ruhunu koruyarak büyük bir endüstri haline geleceği, günlük değil uzun vadeli başarı planlarının yapılacağı, medyada bir ofsayt kararının saatlerce tartışılması yerine “Gelecek 50 Yılda Türkiye ve Spor” gibi konu başlıklarının tartışılacağı, belediyelerimizin amatör spor ve sporculara karşı büyük destekler sunacağı, sponsor firmaların özellikle amatör branşlarda kulüplere destek olacağı bir yıl diliyorum.

Umarım tüm dileklerimiz gerçekleşir. Bir kez daha herkesin yeni yılını kutlarken, aynı dilkte buluşmayı temenni ediyorum.

// // // //

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.