Hava Durumu

AASKF Kandazoğlu Basın Buluşması

MÜKEMMEL OLDU

Haber Giriş Tarihi: 04.01.2017 08:16
Haber Güncellenme Tarihi: 04.01.2017 08:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sporankara.org
AASKF Kandazoğlu Basın Buluşması

AASKF tarafından düzenlenen  akşam yemeğinde,  İlimizde yer alan Ulusal ve yerel basınımızın yazılı ve görsel spor medya  temsilcileri ile Ostim Seyr-Et Lokantasında bir araya geldi.

Sıcak ve samimi ortamda gerçekleştirilen toplantıya, Federasyon Başkanımız Murat KANDAZOĞLU, Genel Sekreterimiz Engin BOZKAYA, Başkan Vekilimiz Bayram YÜKSEL, Mali Sekreterimiz Ahmet BURAN, Örgütlenme sekreterimiz Ercan TECİMER, Eğitim Sekreterimiz İbrahim ŞAHİN, İç Denetim Sorumlumuz Mustafa YILDIZ, Genel Sekreter yardımcımız Yaşar Çelebi ve Yönetim Kurul Üyemiz Abdullah ALBUNAR ve  basın temsilcileri olarak Aykut GÖREN ( Sabah Gazetesi ), Ali ÖCAL (Habertürk Gazetesi), Orhan ERKILIÇ (Milliyet Gazetesi),  A.Cevat UĞRAŞ (Anayurt Gazetesi),  Orhan SAL (Spor Anki) , Kemal ÇELİKER (Sonsöz Gazetesi- Amatörün Sesi), Metin KARAGÖZ ( SporAnkara),  Ahmet SÜLAK ile Berker İŞLEYEN ( Klas Spor)   katılmışlardır.

Başkanımız Murat KANDAZOĞLU, Federasyonun plan ve görüşlerini yerel spor basını ile paylaşmak ve  çözüm noktasında fikir alışverişinde bulunmak adına, planlanan bu buluşmayı gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını  ifade etmiştir.  Sözlerine basın mensuplarının  yeni yılını kutlayarak devam eden KANDAZOĞLU, Ülke olarak zor bir süreçten geçtiklerini kaydederek   “ Kara bulutların ülkemizin üzerinden yeni yılla beraber kalkmasını diliyoruz. Birlik ve beraberlik içinde güzel ülkemizde yaşamayı Yüce Allah nasip etsin İnşallah. 2017 yılı ile birlikte ülkemize yapılan terör saldırılarının son bulmasını istiyoruz. Biz spor camiası olarak dayanışmayı ve birlikteliği iyi bir şekilde götürüyoruz. Bu olayları önlememiz için  spor, kültür ve sanatı en iyi şekilde   kullanmamız gerekiyor. Federasyon olarak bizim de görevimiz, genç çocukları spor alanlarına çekmek ve spor tesisleri yaptırmak için çalışmamız gerekmektedir. Bu şekilde de vatana ve millete yararlı birey olma noktasında gayret göstermeye çalışmalıyız. “ diye konuştu.

Yoğun çalışmaların sonucunda devrim niteliğinde kararların alındığını bildiren Başkan Kandazoğlu, “Ankara 19 Mayıs Stadyumu altında yer alan  50 amatör spor kulübümüz yıllarca susuz yaşadılar ve karanlıkta oturdular. Bu sorun, uzun uğraşlar ve çalışmalarımız sonucunda çözüme kavuşturuldu. Ayrıca spor alanlarında  antrenman yapan spor kulüplerimiz, kanunen antrenman ücreti ödemek durumundaydı. Bu durum bizim içimizi acıtıyordu. Maliye Bakanlığı yetkilileri  ile yaklaşık 3 senedir yapılan görüşmeler sonucunda bu durumu açıklığa kavuşturularak, yeni dönemde Ülkemizdeki tüm amatör takımlarımızdan antrenman  ücreti talep edilmemesi hususu  yasalaştırılarak  ve kulüplerimizin rahat bir nefes lması sağlanmıştır. Bir başka önemli adım ise sağlık noktasında oldu. Sağlık güvencesi olmayan tüm amatör branşlardaki faal sporcularımız ve hakemlerimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine başvurduğu zaman istediği hastanede ücretsiz olarak tedavi olabileceğini.” İfade ederek, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN ile TASKK Genel Başkanımız aynı zamanda TFF Amatör Kurul Başkanı Sayın Ali DÜŞMEZ’e bu hizmetlerin gerçekleştirilmesi aşamasındaki çaba ve yardımları için  sizin şahsınızda bir kez daha ayrı ayrı teşekkür ederiz.” dedi.

Ankara’ya yeni yapılacak stadyum ve amatör spor tesisleri konusunda basın mensupları ile istişare yapmanın önemine vurgu yapan KANDAZOĞLU, “Spor alanları hepimizin ortak alanı olacak, bu konuda birlik olursak sorunları daha rahat aşabiliriz. Basın mensuplarının özellikle bu konudaki görüşüne önem veriyoruz. Sorunlarımız ve sıkıntılarımız ortak” dedi.

Ankara’daki en büyük sorunun, amatör spor tesisleri ve stadyum olduğunu ifade eden KANDAZOĞLU, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ’ın “Ankara’nın yeni stadı konusunda son aşamaya geldik”  şeklinde yaptığı açıklamanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi. KANDAZOĞLU, bu konudaki kesin sonucun 2017 yılı içinde çıkacağını umut ettiğini belirtti.

19 Mayıs Spor Kompleksi içerisinde yer alan çeşitli amatör branşlarda yaklaşık 70-80 spor kulübünün mağdur olmaması için kapalı ve açık  amatör spor alanlarının öncelikli olarak şuandaki AKM alanında yapılması konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri ile yapılan görüşmeler  sonucunda görüş birliğinin sağlandığını vurgulamıştır.  KANDAZOĞLU, “Bu süreci yakinen takip ediyoruz ve bu konunun şuan proje aşamasında olduğu bilgisini de vermiştir.

Ankara’nın “Sporun Başkenti” olma noktasında yeni yapılacak tesislerin ciddi bir katkı sağlayacağını söyleyen KANDAZOĞLU, bu projesinin hayata geçirilmesi ile birçok amatör  spor branşında  Avrupa ve Dünya şampiyonaları müsabakalarını  Ankara’ya çekme yolunda önemli bir seviyeye ulaşacaklarını ifade etmiştir.

ASKF Başkanı Murat KANDAZOĞLU, açıklamasının ardından basın mensuplarının görüşlerinin kendileri adına çok kıymetli olduğunu ifade ederek, yemeğe katılan gazetecilerin yapılan hizmetler konusunda  ve varsa yeni önerileri ile ilgili  görüşlerini aldı. Yemeğe katılan gazeteciler, teker teker söz alarak neler yapılması gerektiği hususunda fikirlerini  beyan etmişlerdir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.