Hava Durumu

Kandazoğlu '' Amatör Maçlar Oynanmalı ''

CESUR YÜREK BAŞKAN

Haber Giriş Tarihi: 26.09.2020 11:06
Haber Güncellenme Tarihi: 26.09.2020 11:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sporankara.org
Kandazoğlu '' Amatör Maçlar Oynanmalı ''

Ankara Amatör Spor Kulüpler Federasyon Başkanı Murat Kandazoğlu '' Amatör futbol Oynatılmalı '' mesajıyla gönüllerde taht kuran isim oldu. Covid vahşeti nedeniyle sürece bırakılan amatör futbol adına örnek bir tavır sergileyen başkan Kandazoğlu ve yönetim kurulunu bir kez daha tebrik ediyoruz. Cesur yürek başkan Kandazoğlu mücadelesinden vazgeçmiyor. İşte o açıklama

AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZ İLE İLGİLİ KAMUOYU AÇIKLAMASI VE BASIN DUYURUSU

Dünya’yı kasıp kavuran Covid-19 virüsünün Ülkemizde de ciddi manada ve artarak etkileri hissedilmektedir. Bu yaşamın her alanında olduğu gibi amatör spor camiamızda da etkisini hissettirmiş ve Mart 2020 tarihinden bu zamana kadar amatör sporda faaliyetler durmuştur.

Yaşanılan bu zor süreç sonrasında spor tesislerinin açılmasıyla birlikte özellikle amatör futbol branşında faaliyet gösteren kulüplerimiz, müsabakaların başlayacağı tarih olarak çeşitli tarihlerden bahsedilmesi sebebiyle, transfer çalışmalarına başlamış, teknik ekip ve sporcularla anlaşmalar sağlamış ve belirsizlik nedeniyle de tüm yaş gruplarında antrenmanlarına da başlamışlardır.

Spor camiamızda heyecanla müsabakaların başlayacağı tarihin ilan edilmesi beklenirken, 23 Eylül 2020 tarihinde TFF Amatör Kurulunun görüşü doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen kararın yazılı açıklamasında “Ekim 2020 ayı sonunda tekrar değerlendirme yapılmasına bu süre içerisinde Pandemi süreci takip edilerek ilgili kurumlar ile sürekli görüş alışverişinde bulunulmasına ve oluşacak yeni şartlara göre program ve statülerin açıklanmasına karar verilmiştir.” denilerek amatör futbol için yeniden belirsizlik sürecine girilmiştir.

Bu süreç Amatör Spor Kulüplerimiz açısından oldukça zor ve çetin geçmektedir. Oldukça zor günler geçiren spor kulüplerimize, başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere Yerel Yönetimler, TFF, TASKK tarafından acil olarak ayni ve nakdi yardım yapılmasını arzu etmekteyiz. Birer eğitim kurumu görevi yapan kulüplerimize, yapılacak bu katkı ve destekler kapılarına kilit vurulmaktan kurtaracaktır.

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak bizler, toplumumuza sağlıklı bir nesil yetiştirmek adına önce sağlık diyerek, Türkiye’nin en büyük Sosyal Sorumluluk Projesi olan amatör sporun tüm branşlarında, profesyonel liglerde olduğu gibi gerekli koruyucu tedbirlerin alınarak müsabakaların başlatılmasını arzu etmekteyiz.

Bu noktada müsabakaların oynatılması için, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak, mevcut paydaşlarımızla spor tesislerimizde gerekli sağlık tedbirlerini almak için, her türlü iş birliğine hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isteriz.

Spor Kamuoyuna duyurulur. Saygılarımızla.

ANKARA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.