Hava Durumu

Ormanspor'da Yeni Sezon Heyecanı

Kadın Erkek Basketbol Takımlarımız Sezonu Açtı

Haber Giriş Tarihi: 17.08.2016 08:20
Haber Güncellenme Tarihi: 17.08.2016 08:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sporankara.org
Ormanspor'da Yeni Sezon Heyecanı

OGM Orman Spor Basketbol Şubesi Kadınlar ve Erkekler takımları 2016-2017 sezonunu düzenlenen törenle açtı. Açılış töreninde Yönetim Kurulu adına konuşan Kulüp Başkanı Sayın Dr. Ahmet İPEK

"Öncelikle hepinizi Yönetimiz kurulumuz adına sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Bu güzel açılış merasiminde sizlerle birlikte olmaktan son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Sayın Genel Müdürümüzün de selam, sevgi ve saygılarını sizlere iletiyorum.

Değerli arkadaşlar ;

Hepinizin malumu olduğu üzere iki gün önce Türkiye Basketbol Federasyonunun, Erkek Basketbol takımımızın üst lige çıkarılmasıyla ilgili adil ve vicdani olmayan kararı ile morallerimiz bozuldu. Ancak biz sizleri mağdur etmeyeceğiz. Bundan sonra size de bize de büyük sorumluklar düşüyor. Daha önce de OGM Orman Spor ile ilgili iki haksız karar daha verilmişti. Bu olay 3. oldu. Bunlarla artık hem sahada, hem de masada hep birlikte mücadele edeceğiz. İki takımımızdan da şampiyonluk bekliyoruz.

OGM Orman Spor 45 yıl gibi uzun süredir özellikle gençlerimizin spor yapmalarına imkan sağlamış ve güzel başarılara imza atılmıştır. OGM Orman Sporun hakkını kimselere yedirmeyeceğiz.

Günümüzde spor, en büyük reklam aracıdır. Bizde kulübümüz vasıtaylı Orman Genel Müdürlüğümüzü, ormancılığımızı, doğa ve orman sevgisini çocuk genç demeden tüm insanımıza tanıtacağız.

Hepinizin malumu olduğu üzere Kapalı Spor Salonumuzun inşaatı da bitmek üzeredir. Yine futbol takımımız için halı sahalarımızın inşaatları devam ediyor. İnanıyorum ki yeni spor tesislerimizin tamamlanması ile hedeflerimiz daha da yukarılara taşınacaktır.

Orman Spor Yönetimi olarak bize düşen, en önemli görev ; masraflarımızı azaltmak ve yeni kaynaklar oluşturmaktadır. Hedefsiz hiçbir faaliyetimiz olamaz. Güçlü olduğumuz branşlarda zirveye oynayacağız.

Teknik ekibimiz ile sporcularımızdan istediğimiz en mühim konu ise; Orman Sporun, dolayısyla Orman Genel Müdürlüğünün, hiçbir şekilde adının lekelenmemesi, centilmence, amatör ruhla, bir kolej takımı gibi temsil edilmesidir.

Görevinizi ifa ederken, kulüp içerisindeki hiyerarşiye uymanız bizim için önem taşımaktadır. Bu durum, sıkıntılarınızı, isteklerinizi, önerilerinizi Yönetime veya Başkana ulaştıramayız anlamı taşımamaktadır. Yönetimiyle, Antrenörleri ve sporcularımız ile biz bir aileyiz. Yönetim olarak biz bu anlayışı taşıyoruz.

Yönetim olarak, sporda en önemli hedefimiz ise; Özellikle başta persoenlimiz çoçukları olmak üzere ilgili tüm çocuklarımıza sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, doğayı, ormanı tanıtmak, sağlıklı ve ahlaklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır. İşte yeni yönetimiz de bu bilinçle çalışmalarına devam edecektir. Hep birlikte yeni hedefler kovalayacağız. Daha ahlaklı, daha sağlıklı, bir nesil için gençlerimizi spora teşvik edeceğiz. Kurumumuzu en güzel şekilde tanıtacağız. Herkese tekrar teşekkür ediyorum. Kazasız, belasız, sağlık sıhhat içerisinde, centilmence mücadele edeceğiniz başarılı bir sezon diliyorum." dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.